Czy jazda na rowerze może wpłynąć na naszą sylwetkę?

Sport i fitness

Obecnie dużo mówi się o nadwadze i sposobach na pozbycie się jej. To naprawdę poważny problem i jest całkiem spore grono osób, które zachęca ludzi do ćwiczeń. Przy codziennych obowiązkach bardzo ciężko jest znaleźć chociaż pół godziny na ćwiczenia. Wracamy zmęczeni z pracy, a tu trzeba jeszcze ugotować obiad, posprzątać dom, zrobić zakupy, a gdzie czas na ćwiczenia? Niektórzy jednak go znajdują i szczycą się wspaniałą sylwetką mimo wieku. Zazdrościmy takim ludziom, a tak naprawdę nie trzeba zbyt wiele. Sekret tkwi w rowerze, który praktycznie każda osoba ma w swoim domu. Wystarczy chociaż 40 minut dziennie poświęcić na rower, a efekty będą widoczne już po miesiącu.

Regularny trening

Jazda na rowerze może być zaliczana do swego rodzaju treningu. Gdy będziemy taki trening odbywać codziennie to możemy spokojnie liczyć na efekty w najbliższym czasie. Ważne jest aby jeździć takim tempem, jakie uznajemy za komfortowe. Trening wcale nie musi być wyjątkowo wyczerpujący, bo ten rodzaj wysiłku fizycznego nie powinien być nagły. Nic nam nie da 10 minut bardzo szybkiej jazdy na rowerze, gdy przez kolejne 30 będziemy wykończeni. Jeździć powinniśmy spokojnie, bo różnorodność terenu i tak nam przyniesie wzniesienia, które będą dużo cięższymi fragmentami naszej codziennej trasy. Według wskazań licznika na rowerze możemy się dowiedzieć, że jeden trening to około 300 spalonych kalorii. Wiadomo, że są to niezbyt precyzyjne wyniki, ale możemy być pewni, że po miesiącu ubędzie nam około 3 kilo na wadze.

jeżdżąc na rowerze można w miarę szybko schudnąć (pixabay.com)

Sprawny rower

Jedyne co musimy posiadać do jazdy na rowerze, to oczywiście sprawny rower. Nie jest to łatwe, zwłaszcza gdy trening chcemy zacząć w konkretny dzień, a nasz rower leży od wielu lat w garażu. Zakup nowego raczej mija się z celem, bo trudno jest wydać prawie dwa tysiące złotych tylko dlatego, że chcemy jeździć na rowerze. Mało kogo stać na taki luksus, więc dużo taniej wyjdzie remont starego. Prawdopodobnie będzie trzeba wymienić cały układ napędowy oraz kierownicę, która po wielu latach będzie zardzewiała. Kierownice można znaleźć na stronie: https://www.rowertour.com/c/65/kierownice. W porównaniu do zakupu nowego roweru, remont może pochłonąć co najwyżej tysiąc złotych. Oczywiście to bardzo pesymistyczna wizja, bo przecież usterkom może ulec tylko kaseta zębatkowa, a to koszt co najwyżej 200 złotych.