Jak można dbać o własną sylwetkę?

Sport i fitness

Codziennie widzimy w telewizji wysportowane ciała sławnych celebrytów. Zastanawiamy się jak oni to robią, a prawda jest taka że wszystko zawdzięczają ciężkim treningom i diecie. Sport i zdrowa dieta to podstawa do trzymania odpowiedniej wagi i zdrowej sylwetki. Jeżeli chcemy coś zmienić w swoim wyglądzie to trzeba zacząć ćwiczyć. Wtedy pojawia się problem, ponieważ są osoby, które nigdy nie miały styczności z siłownią. Nie każdy wie jak można ćwiczyć, a zajęcia z trenerem personalnym są bardzo drogie. W zasadzie to nikt nie zmusza nas żebyśmy szli na siłownię, dlatego można skorzystać z bardziej przyziemnych sposobów. Każdy z nas ma w domu rower i tak naprawdę to może już wystarczyć.

Jazda na rowerze

Obecne rowery są bardzo drogie, ale raczej każdy ma jakiś rower w domu. Nie musi to być naprawdę nowoczesny sprzęt za kilka tysięcy. Ważne jest aby był sprawny i umożliwiał komfortowe podróżowanie. Całkiem możliwe, że trzeba go będzie oddać do serwisu bo z biegiem lat części rowerowe ulegają uszkodzeniu. Szczególnie awaryjna jest kaseta przełożeń. Po dłuższym czasie ząbki łamią się, przez co przełożenia w rowerze nie będą aż tak bardzo skuteczne, a łańcuch z tego powodu może spaść. Warto pamiętać także o stosownej odzieży na rower. Taka odzież to nie tylko komfort podróżowania, ale także bezpieczeństwo. Przy dłuższych podróżach można uwzględnić jeszcze rękawiczki rowerowe RowerTour. Od nacisku na dłoniach mogą powstać pęcherze, które są szczególnie nieprzyjemne. Rękawiczki zmniejszają to ryzyko praktycznie do zera.

jazda na rowerze (pixabay.com)

Zasady zdrowego odżywiania

Dbanie o własną sylwetkę powinniśmy uwzględnić także od strony kuchni. To tutaj będziemy dobierać odpowiednie jedzenie każdego dnia. Ważną zasadą jest całkowite zrezygnowanie z potraw fast-food, ponieważ to one powodują odkładanie się tłuszczu na naszym ciele, przez co nasza sylwetka nie będzie wyglądać atrakcyjnie. Nasze domowe zapasy powinniśmy uzupełnić także w dużą ilość owoców i warzyw. Codzienne spożywanie świeżych owoców dostarczy nam niezbędnych witamin, które sprawią że każdego dnia będziemy mieli dużo energii. Powinniśmy także zrezygnować z pieczenia potraw na głębokim oleju i zamienić go na olej kokosowy. Olej kokosowy posiada ogromną ilość korzystnych właściwości dla naszego organizmu i kupując go dobrze jest zaznajomić się z długą listą dobroczynnych właściwości.